Jonas iš Vilniaus klausia:

Gruodžio mėn. šildymas 200m2 namui kainavo 1000Lt, šilumos siurblys 9kW galingumo. Ką daryti kad sumažinti šildymo kainą?

Neturint visos informacijos apie šildymo sistemą ir pastatą, sunku ką nors komentuoti, bet panašu, kad Jūsų namui 9kW šilumos siurblys per silpnas ir trūkstant šilumos jungia tenus. Taip ir gaunasi tokios sąskaitos už šildymą.

UAB Ekokodas tokio šildomo ploto pastatui (su vidutiniais šilumos nuostoliais) montuoja ne mažiau kaip 12kW šilumos siurblį su tinkamai įrengtu šilumos šaltiniu. Kainos skirtumas lyginant su 9kW gaunasi pora tūkst. litų, tačiau Jūs gaunate sistemą su rezervu. Tokia sistema be vargo tenkina reikalavimus darbo laikui per sezoną (iki 2000 val.), iki neleistinų ribų neatšaldomas gruntas, ženkliai pailgėja sistemos tarnavimo laikas.

Žinoma gali būti ir daugiau priežasčių, kad gaunasi tokios sąskaitos už šildymą. Reikia įvertiti visą šildymo sistemą, kaip organizuota cirkuliacija, kokio galingumo (ar pakankamo) cirkuliaciniai siurbliai. Esant nepakankamai cirkuliacijai, šilumos siurblio pagaminta šiluma blogai pernešama į patalpas. Patalpose sunku pasiekti nustatytą temperatūrą, todėl šilumos siurblys kelia paduodamo srauto temperatūrą, mažėja naudingumo koef., ilgėja darbo laikas, be reikalo šaldomas gruntas. Gaunasi uždaras ratas. Sutaupę 20-30W cirkuliacinio siurblio galios, prarandate 2.5-3kW šilumos siurblio kompresoriaus galios ir ilginate jo darbo laiką. Cirkuliacija turi būti tokia, kad tarp paduodamo ir grįžtamo srautų temperatūrų būtų ne didesnis kaip 5 laipsnių skirtumas.

Gali būti ir visai banalios priežastys, pavyzdžiui per šalčius veikiantis rekuperatorius.

Paskambinkit mums, susitarsime dėl šildymo sistemos audito, atlikę galėsim pateikti konkrečias rekomendacijas. Jei namas ne "kiauras" realu pasiekti 2-2.5 Lt/m2/mėn vidurkį per šildymo sezoną. Iš patirties galime pasakyti, kad nedidelė papildoma investicija (tą ką sutaupėte įrengdami šildymo sistemą) leidžia ženkliai pagerinti sistemos darbąAtgal